Przedstawiam Państwu moje autorskie książki: Miś i Misia. Bajki edukacyjne oraz Miś i Misia. Powrót wielkiego Rzy. Bajki edukacyjne. Zapraszam do lektury!



Dlaczego napisałem te książki?
Na pomysł napisania tych opowiadań wpadłem jak przygotowywałem się do roli ojca. Przeczytałem kilkanaście książek w tematyce metod wychowawczych oraz rozwoju dziecka – tak aby wiedzieć na co się piszę. Zgotowałem sobie przyśpieszony kurs teoretyczny. Jednak aby nie była to taka sucha teoria, którą i tak nie zawsze rozumiałem, zacząłem sobie zdobytą wiedzę wizualizować i przekładać na żywe dialogi i sytuacje, które zacząłem spisywać. Jestem prostym menadżerem – to co spisane istnieje, to co nie to nie. Jak się okazało, wiedza, która płynęła z książek o dzieciach dała się również przekładać na relację między dorosłymi – mną i moją żoną – Agatą, bo nie zawsze nasza komunikacja była wzorowa. Szczerze, czasem była beznadziejna. Beznadziejnie, beznadziejna. Napisałem tę książkę po prostu dla siebie – abym był lepszym mężem i ojcem.
Gdy zacząłem pisać początkowo dialogi, a później bajki to szybko nie przestałem i opowiadania te w końcu zaczęły być zbyt puchate abym trzymał je tylko w swojej szufladzie. Dzielę się nimi również z Wami.
Dla Kogo?
W finalnej wersji jest to zestaw opowiadań skierowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każde opowiadanie jest oddzielną historią prezentująca pewien problem w relacji dziecko rodzic oraz pokazująca schemat jak ten problem rozwiązać. Opowiadania zawierają unikalne drogowskazy jak komunikować się z dzieckiem – zaszyte w tekście w nawiasach kwadratowych.
Książki są niezależnymi zestawami opowiadań – można je czytać w dowolnej kolejności.
Przedział wiekowy:
- Dzieci: 3 – 7 lat.
- Dorośli: bez ograniczeń.
Po co są nawiasy kwadratowe w tekście?
Bajki w swojej treści zawierają nawiasy kwadratowe – takie jak na rysunku obok. Są one opisem, jaki schemat komunikacyjny jest zaszyty w dialogu. Są one podpowiedzią dla rodzica, jaką funkcje pełni określona sekcja dialogu i na co jest nastawiona. Można je traktować jako mini instrukcję, jak można poprowadzić dialog ze swoim własnym dzieckiem, aby rozwiązać dany problem.
Oczywiście należy je pomijać przy samym czytaniu wraz z dzieckiem – ponieważ nie są integralną częścią historii.
Mam nadzieję, że będą dla Was użyteczne 🙂


Co zyskasz kupując te książki?
- Puchate bajki z wyrazistymi bohaterami do czytania wraz z dzieckiem.
- Praktyczną wiedzę dla siebie, jak komunikacyjnie rozwiązać określony problem Twojego dziecka:
- Podpowiedzi zaszyte w tekście wskazujące zastosowany schemat komunikacyjny.
- Piękne ilustracje pobudzające wyobraźnię – wykonane przez Baśnik – Ewelina Oleksiak.
- Ponad 30 stron świetnej zabawy!
Siłą tych bajek jest ich ciepło, puchatość oraz życiowe tematy.
Zapraszam do odkrywania świata komunikacji z Twoim dzieckiem wraz z Misiem i Misią!

WASZE RECENZJE
2 komentarze
Iwona Rojek-Włodyga · 26 listopada, 2021 o 8:54 pm
Książkę czytałam z perspektywy dorosłej kobiety, która ma w sobie małe dziecko. Bajki uczą poukładania emocji dorosłych z tym co dostarczają dzieci. To jest lekcja jak rozmawiać z dziećmi. Swoiste przygotowanie do bycia rodzicem, nawet jak to tylko plan z tyłu głowy. Książkę zakupiłam dla trójki dzieci na prezent. Liczę na to, ze to będzie lektura dla pokoleń. Najbardziej wzruszyła mnie historia o chorym kreciku. Z czystym sumieniem polecam mieć ten plaster miodu w swojej biblioteczce.
Ilona · 7 grudnia, 2021 o 6:32 pm
Polecam tą książkę w 100%, dla dzieci jest to zbiór bajek, a dla dorosłych stanowi nie jako poradnik napisany w wyjątkowo lekkiej i przyjemnej formie. Książka jest dla wszystkich dla dzieci, rodziców, ale też dla innych dorosłych, którzy mają kontakt z dziećmi i zależy im na ich zrozumieniu. Jestem oelna podziwu dla autora.